Áttörést hozhat egy folyamatban lévő fejlesztés a prosztatarákkal diagnosztizáltak életében, az innovatív magyar egészségügyi cég, a Pozitron-Diagnosztika Központ 18F-JK-PSMA-7 elnevezésű „nyomjelzője”, ugyanis a prosztatarákos betegeknél az áttéteket minden eddigi módszernél pontosabban mutatja ki. A speciális „nyomjelző” használata a PET/CT-vizsgálatoknál a daganatok hatékony diagnosztikájának érezhető hiányát pótolja. E nyomjelzőt a cég saját laboratóriumában, saját részecskegyorsítójával állítja elő. Az élenjáró egészségügyi fejlesztés révén a régióban elsők között Magyarországon lehetőség nyílt a nagy pontosságú PSMA-specifikus nyomjelző anyag alkalmazására a prosztatadaganatos betegek kivizsgálásában. A statisztikák szerint a prosztatarák Magyarországon a férfiak második leggyakrabban diagnosztizált daganata, és az ötödik vezető halálok. Az egészségügyi projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal is támogatja.
A Fujitsu által a Polarisqb partnereként tesztelt áttörő jelentőségű, új gyógyszerkutatási platform segít a gyógyszergyártó vállalatoknak gyorsabban és költséghatékonyabban bevezetni a piacra a létfontosságú gyógyszereket. A platform a kvantumtechnológia által inspirált technológia, a gépi tanulás, valamint a hibrid kvantummechanikai és a molekuláris kvantummechanikai szimulációk (QM/MM) kombinációjával alakítja át a gyógyszerkutatás folyamatát.
Egyénre szabott orvos-biológiai implantátumok és segédeszközök új generációs gyártási folyamatának kidolgozásába kezdett a VARINEX Zrt., amelyben együttműködő partnere a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. A hároméves kutatási projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával valósul meg, és célja egy versenyképes és hosszabb távon költség- és időkímélő minőségi gyártás létrehozása.
Átadták a Sherbiny cégcsoport új mérnöki és innovációs központját Gödöllőn, amelyet a szaúd-arábiai ipari és kereskedelmi szolgáltató cég csaknem egymilliódolláros beruházással hozott létre mintegy ötven új munkahelyet teremtve a térségben - tájékoztatta a vállalat hétfőn az MTI-t.
Mintegy 1,2 milliárd forint összköltségvetésű beruházás keretében modern berendezések vásárolt és helyezett üzembe a fröccsöntött műanyag kupakok gyártásával és forgalmazásával foglalkozó, székesfehérvári Bericap Bt.
Berlin – 2014. szeptember 4. A Huawei, az információs és kommunikációs technológiák egyik vezető globális szállítója a mai napon az IFA (Nemzetközi Szórakoztatóelektronikai és Háztartási Gép Vásár) szakkiállításon mutatta be két legújabb okostelefonját: a prémiumkategóriás 6-inches, ujjlenyomat olvasó technológiával felszerelt Huawei Ascend Mate7-et és a Huawei Ascend G7-et. Az Ascend Mate7 piacra dobása a Huawei válasza azokra a vásárlói trendekre, miszerint a nagy képernyős okostelefonokat kezdték el leginkább keresni a felhasználók.
Egy-másfél milliárd forintos fejlesztésre készül a Greiner Bio-One Hungary Kft., az osztrák tulajdonosok egy hónapon belül dönthetnek arról, hogy Mosonmagyaróváron vagy egy tengerentúli telephelyen lesz a beruházás - közölte az MTI-vel Balogh László, a társaság ügyvezetője
A gyógyászati segédeszközöket gyártó Coloplast Hungary Kft. több mint 1,5 milliárd forintból ruház be nyírbátori gyártóbázisán, a részben európai uniós támogatású fejlesztésnek köszönhetően nőhet a cég munkavállalóinak száma - közölte a dán érdekeltségű társaság közleményben február 5.-én.
A Balluff Elektronika Kft. 62 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap támogatási rendszeréhez benyújtott Ernyő pályázatával, a 162,7 millió forint összköltségű beruházással új szenzortechnikai elvek kidolgozása és az így megszerzett ismeretek alapján új ipari érzékelők fejlesztése valósul meg.
Új munkahelyeket is teremtve bővítette gyártókapacitását Szombathelyen a passzív elektronikai alkatrészeket, főként alumínium elektrolit kondenzátorokat, fojtótekercseket és zavarszűrőket gyártó EPCOS Kft.
A tervek szerint hamarosan elindulhat a szegedi lézerközpont építése. A kivitelezésre kiírt közbeszerzési eljárás eredményét hamarosan kihirdethetik, februárban elhelyezhetik a kutatóközpont alapkövét, s ekkor el is indulhat az építkezés.
Egyéves árbevételének mintegy harmadát költi technológiai fejlesztésre a mosonmagyaróvári Greiner Bio-One Hungary Kft. - jelentette be Balogh László ügyvezető igazgató.
Mintegy tíz százalékkal növelte 2013-ban nettó árbevételét és eredményét a lámpagyártással foglalkozó simontornyai Simotrade Kft.
December közepén adták át a GIA Form Szerszám- és Alkatrészgyártó Kft. új üzemcsarnokát, mely 100 millió forintos Európai Uniós támogatással épült Érden, az M6-os autópálya közelében.
Több mint 320 millió forintos beruházás keretében fejlesztette autóipari alkatrészgyártó kapacitását Ózdon a Johnson Electric Ózd Kft. A társaság az Új Széchenyi Terv Észak-Magyarországi Operatív Program keretéből 163 millió forint támogatást kapott a beruházáshoz.
Utóbbi tíz évének legnagyobb fejlesztését zárta le az egészségügyi felszereléseket gyártó mosonmagyaróvári Nolato Kft., amely kétmilliárd forintból fejlesztette gyártókapacitását - jelentette be a projektet lezáró keddi ünnepségen a társaság értékesítésért felelős vezérigazgató-helyettese.
A ruhaiparban már hosszú idő óta ismertek a lég- és páraáteresztő anyagok, a GE új fejlesztése most egy egészen új technológiát hozott e termékek piacára.
Az érdi székhelyű GIA Form Kft. 100 millió forintos európai uniós támogatást nyert 2012 januárjában egy új, 3300 négyzetméteres, többszintes üzemcsarnok építésére. A létesítmény várhatóan 2014 első negyedévében nyitja meg kapuit Érden, az M6-os autópálya közelében.
A korábbi tervekhez képest kevesebb műszaki tartalommal hirdetnek új közbeszerzési eljárást a Zala Megyei Kórházban a kardiológiai és szívsebészeti centrum csaknem 4,8 milliárd forintos megépítésére – adott tájékoztatást a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) június 18-án.
Új, integrált és egységes informatikai rendszer kiépítésére nyert el uniós forrást az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP), a 2,8 milliárd forintról szóló támogatási szerződést május 30-án, Budapesten írták alá.
Egészségügyi Technológiai és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete (ETOSZ) néven új érdekképviselet kezdte meg működését.
Még ebben a hónapban megkezdődhet a 12 milliárd forintból megvalósuló, húszezer négyzetméteres, hétszintes központi betegellátó épület építése - közölte a Semmelweis Egyetem, miután kiderült: eredményesen zárult a Korányi-projekt kivitelezésére indított közbeszerzési eljárása.
Gyógyszeripari inkubátorházat épített Nagytarcsán az EU Pharma Gyógyszerkereskedelmi Kft. európai uniós támogatással. A cég ügyvezetője, Vámosi Béla tájékoztatása szerint a központ több mint 208 millió forintból épült meg, az uniós pályázaton elnyert összeg fele vissza nem térítendő támogatás.
700 millió forint értékben fejlesztette egri telephelyét és gyártási technológiáját a Sanatmetal Kft. A cég szerepel az EU 40 legnagyobb ortopédiai és traumatológiai eszközöket gyártó vállalata között.
Új központi technológiai tömb létesül az orosházi kórházban 1,44 milliárd forintból. Az épület alapkövét Dancsó József polgármester és Kalmár Mihály, a kórház főigazgatója szeptember 21-én helyezte el ünnepélyes keretek között.
Május első napjaiban indulnak a mosonmagyaróvári Karolina Kórház nagyprojektjének építési munkálatai.
Csaknem kétmilliárd forintot nyert rehabilitációs ellátásának fejlesztésére tizenkét, konzorciumban pályázó nyugat-dunántúli kórház - erősítette meg az MTI értesülését a konzorciumot vezető Petz Aladár kórház főigazgató-főorvosa.
A tavalyi esztendőben is több magyar fejlesztést, illetve alkotást, terméket ismertek el Magyar Formatervezési Díjjal. Ezek közé tartozik a Maurer Klimes Ákos és Soldos Péter által megvalósított Sparrowbag, ami nem más, mint egy tölthető homokzsák.