ELJÁRÁSOK

A láz érintés nélküli korai felismerése

A gyártás és az irodai munka újraindulása óta elengedhetetlen annak biztosítása, hogy a visszatérő munkavállalók egészségét ne veszélyeztessék azon munkavállalók, akik megfertőződtek a vírussal. A COVID-19 betegség első jelei közé tartozik a láz, amelynek jelei már a fertőzés utáni öt napon belül mutatkozhatnak. Ezért egy esetleges fertőzés vagy betegség esetén elengedhetetlen a láz korai felismerése. A Micro-Epsilon TIM QVGA-HD-T100 hőképalkotó kamerája lehetővé teszi a láz érintés nélküli korai felismerését.

Életmentő lehet a kézfertőtlenítés!

A szepszis világszerte legalább 6 millió kórházi halálesethez járul hozzá évente, ez több, mint ahányan szívroham miatt veszítik életüket. Kicsit több odafigyeléssel a szepszis okozta megbetegedések jelentős része megelőzhető lenne, a megelőzés egyik kulcsa pedig a kézhigiénia.

A nyilvános WC-k környékén megbúvó kórokozóktól félünk a legjobban

Nagyon félünk a kórokozóktól, azok közül is leginkább a nyilvános WC-k környékén meglapuló vírusoktól és baktériumoktól – derült ki a Tork friss felméréséből. A megkérdezett magyarok fele még az edzés utáni mosdást is kihagyja, ha nem tartja elég tisztának a nyilvános zuhanyzót, és minden ötödik válaszadó inkább gyalog megy, mintsem hogy elkapjon valamilyen betegséget a buszon vagy a villamoson. Persze van, akit nem riaszt el a fertőzés veszélye: a válaszadó magyar férfiak 30 %-a például ülőke takaró vagy tisztító hiányában is nyugodtan ráül a nyilvános WC-re.

Ősbaktériumok árulkodnak a földi élet kezdeteiről

Számos távoli és barátságtalan hely rejt olyan mikroorganizmus-kolóniákat, amelyek segíthetnek fényt deríteni a földi élet kezdeteire és sok tudományos fejlesztést is előmozdíthatnak. Az extrém körülményeket is jól tűrő ősbaktériumok segítenek az evolúciós folyamatok megértésében, különös tekintettel a fehérjefunkciókra.

Az emberi fehérjék feltérképezése

Azt már egy ideje tudjuk, hogy az emberi DNS mintegy 20 000 emberi gént tartalmaz, melyek a fehérjéket kódolják. A stockholmi KTH Királyi Technológiai Intézetben dolgozó Mathias Uhlén által vezetett kutatócsoport azonban csak tavaly év végén tette közzé a 17 000 emberi fehérje első nyílt forráskódú teljes térképét, amelyből kiderül, hogy hol helyezkednek el ezek a fehérjék, és miként funkcionálnak az emberi testben.

Magyar fejlesztésű eszköz a tükrözéses műtétek gyakorlásához

A hasi tükrözéses műtétek gyakorlásához fejlesztett ki eszközt európai uniós támogatással egy magyar orvos.

Protein chip a korszerű légúti vizsgálatokért

A légúti kórokozók diagnosztizálásra alkalmas eszközt fejlesztett ki 220 millió forintos beruházással a Chemium Biotechnológiai Kft. - közölte a cég az MTI-vel.

Elindul Magyarország első CT szűrőkamionja

A hazai kistelepüléseken élők számára tesz elérhetővé speciális szűrővizsgálatokat Magyarország első CT szűrőkamionja. A jármű a szokásos állapotfelmérő eszközök mellett egy Siemens CT berendezést, valamint ultrahang és-, EKG berendezéssel is felszerelt belgyógyászati munkahelyet tartalmaz.

Világszínvonalú kutatóközpont Siemens eszközökkel

A vállalat mintegy 2,2 milliárd forint értékben szállított egészségügyi eszközöket a Kaposvári Egyetem Egészségügyi Centrum számára. A megrendelés keretében az ország első Biograph mMR képalkotó diagnosztikai berendezését is átadták.

Beruházás a biotechnológiába

Várhatóan októberben fejeződik be az Egis Gyógyszergyár hatóanyag-technológiai kutatást és kísérleti fejlesztést erősítő beruházása a vállalat budapesti központjában. A 4,6 milliárd forintos projektet az Európai Unió és a magyar állam 1,15 milliárd forinttal támogatja.

Megjelent a Medmonitor

Orvostechnikai különszámot jelentetett meg a Techmonitor kiadója. A Medmonitor 54 oldalon foglalkozik az orvostechnika trendjeivel, a piaccal, és bemutat számos új terméket, megoldást, szolgáltatást.

Szolnoki szívügyek

Február 1-jén tudományos ülés keretében avatták fel pénteken a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház kardiológiai centrumának új elektrofiziológiai laboratóriumát.

Növekszik az "új típusú fény" iránt az érdeklődés

Növekszik az "új típusú fény", az úgynevezett felületi plazmonok iránt az érdeklődés, amelyek sok területen, de mindenekelőtt a számítástechnikában és a gyógyászatban nyerhetnek alkalmazást - hangsúlyozta Kroó Norbert fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi alelnöke.

Maláriakutatás a Műszaki Egyetemen

A BME Fizikai Intézete és az MTA-BME Kondenzált Anyagok Fizikája kutatócsoport fizikusainak a közelmúltban prezentált eredményei a nemzetközi szakemberek figyelmét is felkeltette.

Fontos eredmény a szívgyógyászatban

Amerikai kutatók forradalmian új technikája lehetővé teheti olyan ér kialakítását a beteg saját szövetéből, amely alkalmas lehet beteg érszakasz helyettesítésére koszorúér-szűkület esetén.

Nanorészecskékkel a hepatitisz C-vírus ellen

Olyan nanorészecskéket sikerült kifejleszteniük amerikai kutatóknak, amelyek 100 százalékos hatékonysággal semmisítették meg a hepatitisz C-vírusokat a laboratóriumi tesztekben.

Robot végzi a szívkatéterezést is

A szívbe és a koszorúerekbe fölvezetett katéter alapvetően megváltoztatta a szívgyógyászatot: a diagnosztika és a gyógyítás új lehetőségeket kapott. A további fejlődést a robottechnika nyitotta meg, amely a szakorvost segítve, sőt helyettesítve elvégzi az életmentő beavatkozásokat.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
BMW GROUP CAREERS IN MARCH

LAUNCH CONTROL SPECIALIST

BIG TEST STAND PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

PROCESS PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST DRIVETRAIN & DRIVING DYNAMICS (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST ELECTRIC / ELECTRONICS (M/F/X)

Média Partnerek