Az egészségipar az egyik legdinamikusabban bővülő szektor a világon, a szektor a legtöbb fejlett országban ma a GDP-növekedés több mint 10 százalékát adja. A hazai orvostechnikai gyártók ezzel együtt hagyományosan külföldön találják meg a piacukat. Nem mindegy tehát, hogy hogyan.
Azt sem tudja, merre forduljon a kiállítási csarnokokban? Az interpack-on ez nem fordulhat elő. Annak érdekében, hogy a látogatók mindent megtaláljanak, amit keresnek, jól áttekinthetően csoportosították a szakmai kínálati csoportokat a vásárközpont teljes területét elfoglaló interpack 2023 csarnokaiban.
Egyre nagyobb lendülettel folytatódnak az idei MEDICA, az orvostechnikai világvásár, valamint az orvostechnikai ipar beszállítóinak párhuzamosan rendezett szakvására, a COMPAMED előkészületei. Az eddig beérkezett kiállítói jelentkezések alapján a tavalyinál nagyobb részvételre számíthatunk (a MEDICA 2021 szakvásáron 3.033, a COMAPMED 2021-en 490 kiállító szerepelt).
A Seco és műszaki partnerei 2022. május 18-án, szerdán rendezik meg a vállalat második Medical Inspiration Through Innovation (ITI) virtuális eseményét.
Az egyórás webináriumhoz reggel és délután is csatlakozhat minden érdeklődő
Az orvostechnikai ipar világviszonylatban is élenjáró élő platformja esetében idén is ragaszkodnak a novemberi közepi vásáridőponthoz. Gőzerővel folyik a november 15-18. között rendezett düsseldorfi MEDICA 2021, a világ elsőszámú orvostechnikai szakvásárának és a párhuzamosan rendezett COMPAMED 2021, az orvostechnikai beszállítók vezető nemzetközi seregszemléjének tervezése. Az eddig beérkezett kiállítói jelentkezések visszaigazolják, hogy a kiállítók a düsseldorfi vásárközpontban, élőben akarnak felsorakozni, hogy bemutassák a teljes ipari értéklánc és a modern egészségügyi ellátási folyamat minden területére kiterjedő újdonságaikat.
A tagok együttműködnek annak érdekében, hogy ingyenes maszkokat biztosítsanak az elsősegélynyújtók számára, csírátlanító elektronikai terveket készítenek és nyílt forráskódú fájlokat tesznek közzé lélegeztetőgépek építéséhez.
A DMEA (Digital Medical Expertise & Applications) egészségügyi IT kiállítást az eredetileg 2021. áprilisra tervezett időpont helyett jövőre június 8-10 között rendezik meg a berlini kiállítási központban. A DMEA egy kongresszus és szakmai kiállítás egyben, mely felvonultatja az egészségügyi IT teljes skáláját.
A Fujitsu – partnerével, a VMware-rel közösen – néhány nap alatt biztonságos és ellenálló felhőprojektet valósított meg Katalónia egészségügyi dolgozói számára. A projekt otthonukból és más helyszínekről is folyamatosan elérhetővé teszi az orvosok és az ápolószemélyzet számára a Covid19-világjárvány elleni harchoz szükséges egészségügyi nyilvántartásokat.
A koronavírus-járvány leküzdése gyors és hatékony eszközöket feltételez. A megoldás részét képezik például a lélegeztetőgépekben használt szelepek is. A szelepekkel felszerelt létesítményeknek ezenkívül a COVID-19 elleni kezelésekben és a vakcinák hatékony, rövid idő alatt milliós mennyiségben történő előállításában is helyt kell állniuk. A szelepgyártók tehát olyan alkatrészek kifejlesztésén dolgoznak, amelyek a válság leküzdésében játszanak majd szerepet.
November 16-19. között a MEDICA 2020, a gyógyászat világfóruma és a COMPAMED 2020, az orvostechnikai ipar beszállítóinak vezető piaci platformja virtuális formában várja a szakembereket.
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a világjárvány felhívta a figyelmet arra, hogy a nyilvános helyeknek tisztának kell lenniük. A kórházak és egyéb egészségügyi intézmények jóval az egyéb munkahelyek és középületek előtt járnak a takarító, tisztító, és fertőtlenítő technológiák terén. Ezzel együtt számos szervezet gyorsan fel tudja venni a tempót, ahogyan az emberek visszatérnek a munkába, vagy a gyerekek az iskolába, és újra beindulnak az olyan mindennapi tevékenységek, mint a bevásárlás, étterembe járás, és a tömegközlekedés használata. Ezek a szervezetek azon igyekeznek, hogy megkezdődjön az „új normális” korszaka, mely során mind az alkalmazottak, mind az ügyfelek biztonságban maradhatnak.
Az Affidea és a ScreenPoint Medical stratégiai partnerséget hoz létre a mammográfiás szűrés klinikai eredményeinek javítására, valamint az emlőrák eddiginél is korábbi stádiumában történő felismerésére – jelentették be ma a két vállalat vezetői. Az együttműködés tovább erősíti az Affidea növekvő jelenlétét az európai emlődiagnosztikában, és kivételes lehetőség a ScreenPoint Medical számára, hogy újabb három országban – Magyarországon, Görögországban és Spanyolországban – bevezesse innovatív mesterséges intelligencián alapuló megoldását, a Transpara™-t.
Ünnepélyes keretek között avatta fel a gyógyszeripari társaság új alapanyaggyártó egységét Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Papp László, Debrecen főpolgármestere, Kósa Lajos, országgyűlési képviselő, Luca Astarita, a Teva globális gyártásért felelős alelnöke és Mile Attila, a Teva magyarországi alapanyaggyártásért felelős igazgatója Debrecenben. A létesítmény a Teva mintegy ötmilliárd forintos beruházásában valósult meg.
Felavatták az egri Sanatmetal új gyárát Oroszországban, Obninszkban július elején. A magyar tulajdonú középvállalkozás, a Sanatmetal Kft., valamint oroszországi forgalmazójának közös beruházásában megvalósult gyár létrehozásával az egri székhelyű cég technológiai transzfert hajt végre, orosz partnere pedig a piaci kapcsolatokat és az értékesítést szervezi. A 250 millió rubeles beruházással létrejött új gyár megvalósulását a Sanatmetal saját forrásából, illetve banki hitelekből finanszírozta.
Az IO-Link konzorcium tagjai évről-évre egyre több workshopot szerveznek főként Nyugat-Európában, USA-ban és a Távol-Keleten. Idén először kerül megrendezésre Magyarországon az első közép-kelet-európai workshop magyar nyelven.
Mintegy 10,2 milliárd eurós kárt okoz évente a hamis gyógyszerek online forgalmazásából származó közvetlen bevételkiesés uniós szinten, ami a teljes belső piac forgalmának 4,4%-át jelenti. Hazánkban a hamis gyógyszerek évi 130 milliárd forint kárt okoznak, ami a teljes hazai gyógyszerforgalom 13%-át és az Unióban regisztrált hamis készítmények 4%-át jelenti – derül ki az Európai Unió Belső Piaci Harmonizációs Hivatalának (OHIM) legfrissebb jelentéséből.
Az Audi Hungaria azon leendő mérnök munkatársainak jelentkezését várja gyártástechnológia-tervezés szakterületeire, akik egyedi és innovatív technológia segítségével, nagy felelősséggel járó munkakört kívánnak betölteni egy igazán izgalmas munkakörnyezetben.
2016 májusában számos kis-, közép- és nagyvállalat mutatja be tevékenységét, érintve az ipar szinte összes ágazatát, annak érdekében, hogy a résztvevők kihasználhassák az iparágak között lévő szinergiát. A TechMonitor olvasói idén is ingyenesen tekinthetik meg az IPAR NAPJAI széleskörű kiállítói kínálatát.
A Bayer Hungária által indított – és nemzetközi szinten több mint húsz éves múltra visszatekintő – MSMS Tudáspont ebben a tanévben a Láthatatlan Kiállításon rendezi meg természettudományos workshopjait a 10-14 éves diákok számára. Az előző évadhoz képest dupla annyi (40) kiscsoportos gyakorlati foglalkozások időpontjaira másfélszeres volt a túljelentkezés.