Egy népszerű széria új modelljének érkeztével mindig felmerül a kérdés, megéri-e váltani és lecserélni a nagyjából 1 éves készüléket a legújabb változatra. A Samsung Galaxy S az Android vonalon a felsőbb kategóriába tartozik, általában az év elején jönnek az új készülékek, ezért mindig felpezsdül a tech világ az új képviselő megjelenésével.
Az edge megoldások kiváló lehetőségeket kínálnak a szervezeteknek, hogy intelligens, digitális eszközökkel fejlesszék szolgáltatásaikat és kommunikációjukat a felhasználókkal. Az egészségügyben egy ilyen innováció akár életeket is menthet. Ahhoz azonban, hogy a technológia megfelelően működjön, gondoskodni kell a peremhálózati rendszerek biztonságáról, felügyeletéről és automatizálásáról, valamint az adatok valós idejű elemzéséről. A SUSE szakértői szerint ehhez olyan infrastruktúra szükséges, amely könnyen üzembe helyezhető, javítható, konfigurálható és vezérelhető távolról is, továbbá hatékonyan képes más megoldásokkal együttműködni.
A Fujitsu orosz értékesítési partnere, az MSK Group a nyolcadik éves SELECT innovációs díjprogram ma bejelentett győztese. Az MSK Group díjnyertes projektje Nyugat-Oroszország kórházainak adatkezelését fejlesztette tovább az eredményesebb erőforrásgazdálkodás és a jobb betegellátás érdekében. A megosztott második helyezett Dataware és 4Way Solutions projektjei szintén a járvánnyal és a digitális átalakulással kapcsolatos kihívások legyőzését állították a középpontba.
A világ egyik legfontosabb gyógyszeripari vállalatától származó, határozott állítás jelzi, hogy milyen szerepet fog játszani a digitalizáció az élettudományok ágazatában a közeljövőben. Pontosan ezt vitatták meg részletesen a 2019. november 19–21. között megrendezett ISPE Pharma 4.0 konferencián Manchesterben.
Az element14.com közösség arra biztatja tagjait, hogy képességeikkel támogassák a környezetüket és a rászorulókat. Az element14 tervezési kihívásai révén a közösség számos tagja hozott létre olyan projekteket, amelyek mások számára is előnyösek.
A Dell Technologies bejelentette az új Dell EMC Ready Solutions portfóliót, valamint a vállalat új együttműködéseit a nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) felhőszolgáltatókkal. A megoldások célja a mesterséges intelligenciával és komplex analitikákkal kapcsolatos innovációk előremozdítása az egészségügy, az élettudományok és a gyártóipar területén.
A kézhigiénia világnapjának alkalmából a higiénia termékek gyártására szakosodott Tork - az Essity globális márkája - online platformot indít a vírushelyzetben is helytálló egészségügyi dolgozók munkáját támogatandó “Munkában is biztonságban” elnevezéssel. A vállalat ezen eszközcsomaggal is szeretné kifejezni háláját és elismerését, amiért a szakemberek töretlenül küzdenek hosszú hetek óta. A letölthető eszközcsomag kutatási anyagokat, egy VR applikációt (Tork VR Clean Hands) és szakmai tanácsokat, útmutatókat tartalmaz a hatékonyabb kézhigiénia, felületi higiénia terén és segítséget nyújt többek között a professzionális fertőtlenítőadagolók hatékony elhelyezéséhez és használatához.
A Fujitsu Laboratories of Europe bemutatta az elektronikus egészségügyi adatok (EHR) kezelését és a strukturálatlan (szabadszöveges) orvosi feljegyzések feldolgozását automatizáló megoldását. Az új MI-technológia a nagyobb pontosságának köszönhetően több mint 90%-kal mérsékli a folyamathoz szükséges időt. A kötelező egészségügyi osztályozásoknak megfelelő, új automatikus kódolási megoldás jellemzően kevesebb mint 1 perc alatt kivonatolja a feljegyzéseket, szemben a manuális klinikai feldolgozás 15 perces időigényével. A korábbi megoldásokkal ellentétben a Fujitsu MI-alapú szövegbányászati technológiája a szemantikai tudást természetes nyelvfeldolgozással (Natural Language Processing, NLP) és mélytanulási képességekkel ötvözve elemzi az orvosi feljegyzéseket és kivonatolja a fontos adatokat.
A Fujitsu kezdeményezése mesterséges intelligenciával javítja a terhességi cukorbetegség észlelését és kezelését. A fontos életmódbeli tényezőket és vércukorszint-adatokat mobilalkalmazás segítségével követő és mérő projekt lehetővé teszi a kismamák állapotának hatékonyabb figyelését és kezelését. A Fujitsu adatintegrációs és -modellezési szolgáltatásokat nyújt, és létrehozza a betegek adatait megjelenítő felhasználói felületet, amely révén az egészségügyi szakemberek személyre szabott kezelést javasolhatnak a betegeknek.
A GE Healthcare magyar és amerikai szoftvermérnökei készítették a Téli Olimpiai Játékok sportorvosi analitikai rendszerét. A Nemzetközi Olimpiai Bizottsággal közösen fejlesztett digitális analitikai rendszer lehetővé teszi, hogy az orvosok és egészségügyi szakemberek valós idejű információkat kapjanak a versenyzők egészségi állapotával, sérüléseivel és esetleges várható betegségeivel kapcsolatban. A rendszert a 2020-as Tokiói Olimpiai Játékokon is használja majd a Nemzetközi Olimpiai Bizottság.
A túlélési vágy alapvető emberi ösztön, legfontosabb célkitűzéseink közé tartozik, hogy minél hosszabb és teljesebb, egészségesebb életet élhessünk. Ez a törekvés hajtja előre az egészségügyi fejlesztéseket is, amelyekhez ideális alapot kínálnak a nyílt forráskódú projektek, elősegítve az együttműködést, a tudásmegosztást és a költséghatékony, rugalmas működést. A SUSE számos területen járul hozzá az open source alapú innovációkhoz és a hatékonyabb működtetéshez.
A magyar lakosság 8,1 százalékát sújtja diabétesz, ami lényegesen magasabb a 6,4 százalékos uniós átlagnál. Az cukorbetegséggel élőket segíti az a kezdeményezés, amely az NN Biztosító inkubátor programja, a Sparklab, és a Vodafone együttműködésének eredménye.
Paralízises betegeket segítő mobilalkalmazás, hosszan eltartható zöldségfelvágott és ingyenes online oktatási platform mutatkozhat be a rangos Falling Walls Lab berlini döntőjén.
A nemzetközileg elismert, Dunántúli DNS Mintatár projekt célja, hogy a tudósok számára hozzáférhetővé és szabadon felhasználhatóvá váljanak azok az adatok, amelyek segíthetnek beazonosítani a 2-es számú diabéteszhez vezető génhibákat.
A cikkben bemutatott rendszert a forgalmazó egyik gyógyszergyártó partnerének kutató-fejlesztő laborjaiban alkalmazzák. A rendszer feladata a kutatásoknál alkalmazott anyagok, vegyszerek, standardok, stb. készletének nyilvántartása, azok nyomon követése, felhasználásuk regisztrálása.
November 18-án zárult a Budapesti Corvinus Egyetem és a GE második alkalommal megrendezett APEX Corvinus 2015 esettanulmányi versenye. Az izgalmas döntőben felkészült, háromfős egyetemistákból álló csapatok prezentálták szakmai zsűri előtt a GE Healthcare üzletága által vázolt, az egészségügyi mobilplatformok ésszerű felhasználására vonatkozó innovatív elképzeléseiket. A győztes csapat a D&S Consulting lett, akik 2016 tavaszán Szingapúrban nemzetközi porondon is megmérettetik magukat.
Október 15-én került megrendezésre a CAD-Terv cégcsoport I. CAD-Terv Szakmai Konferencia elnevezésű rendezvénye. Az esemény ékes bizonyítékul szolgált arra, hogy miként lehetséges a teljes fejlesztési folyamat egy kézből történő komplett kiszolgálása.
A szív- és érrendszeri betegségek, mint például a szívinfarktus, a stroke (szélütés) és a szívkoszorúér betegsége már több éve a leggyakoribb halálozási okok között szerepelnek szerte a világon.
Az Enterprise Group eRADical teleradiológiai megoldása költséghatékony módon forradalmasítja az intelligens diagnosztikai eljárások alkalmazását. A rendszer segítségével egy adott helyen elkészült bármilyen radiológiai kép elektronikus úton továbbítható egy távolabbi helyre akár diagnosztikai, akár konzultációs céllal.
Az Enterprise Group, Magyarország egyik vezető ipari informatikai megoldásszállítója tavalyi eredményei alapján kiemelkedő pénzügyi és innovációs eredményeket ért el és ezzel már a PLM (product lifecycle management) és ICT (Information Communication Technology) rendszerek mellett az eHealth (egészségügyi szoftverek) területén is meghatározó piaci szereplővé vált.