ELEKTRONIKA

Biológiai jel alapú mobil fájdalommérő

A Kereken-Pálya Kft. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatalhoz benyújtott Eszközfejlesztés fájdalomérzet detektálására biológiai jelek alapján című 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00011 azonosítószámú projektje sikeresen megvalósult.

Mit mérjek, hogyan mérjem?

A koronavírus-járvány kitörése óta eltelt bő két évben jó eséllyel többször mérték meg a testhőmérsékletünket, mint a pandémia előtti éveinkben összesen. A magánéletünkben a jóból is megártott a sok. Élelmiszert vagy gyógyszert azonban senki sem vásárolna meg azzal a tudattal, hogy itt-ott elmaradt az előírt tárolási hőmérséklet ellenőrzése. Napjainkban a hőmérséklet monitorozása automatikusan is megoldható a teljes értékláncon.

Új OMRON V410-H kézi kódolvasók ipari DPM és egészségügyi alkalmazásokhoz

Az új OMRON V410-H kézi kódolvasó termékcsalád hatékony, kompakt és könnyen használható megoldást biztosít alkalmazások széles köréhez. Algoritmusai azonnal felismerik a kihívást jelentő kódokat, így a közvetlen alkatrészjelöléseket (DPM) és az ultrakompakt szimbólumokat is, a termékcsalád három modellje – az XD, az SR és a HC – megoldást kínál a nyomon követésre a teljes ipari gyártás során. Az SR modell kimagasló olvasási tartománnyal büszkélkedhet, a HC pedig egészségügyi és kórházi környezetekhez készült.

A „People Counter” fejlesztői projekt is segíti a szociális távolságtartást

Az RS Components (RS) egyesítette erőit a miniatűr PLC gyártóval, a BARTH® Elektronik GmbH-val, hogy kidolgozzon egy egyszerű alkotói projektet, amely elősegíti a szociális távolságtartást a COVID-19 terjedésének megakadályozása érdekében.

Új tápegység-sorozatok a gyógyszeripar számára

Az RS Components (RS) nemrégiben jelentette be, hogy kínálatában mostantól elérhető 11 új tápegységsorozat a TRACO Powertől, amelyek mindegyike megfelel a gyorsan növekvő gyógyászati piacok követelményeinek.

60 W-os tápegység mobil orvosi berendezésekhez

Az RS Components (RS) a dugaszolható adapterek három új termékcsaládját jelentette be, amelyek mindegyike rendelkezik a legújabb nemzetközi orvosi és egészségügyi szabványoknak megfelelő biztonsági tanúsítvánnyal.

DC/DC átalakítók orvosi alkalmazásokhoz

Az RS Components (RS) bejelentette, hogy új, orvosi alkalmazásokhoz használható DC/DC átalakítócsaláddal bővíti kínálatát. A Traco Power által gyártott rendkívül megbízható és kiváló ár/érték arányú TIM 2 és TIM 3.5 sorozatok tagjai között 2 W-os és 3,5-os DC/DC átalakítók találhatók.

Technológiai áttörések, amik hamarosan megváltoztatják az egészségügyet

Az utóbbi időben rengeteg olyan példát láthattunk, amelyek megkérdőjelezhetetlenül szemléltetik, hogy a robotok együttműködőek és partnerekké tudnak válni olyan helyzetekben is, amikor az ember egészsége a tét. Pár hónapja például egy Közép- és Kelet-Európában egyedülálló műtétre került sor, amikor egy idegsebész robot asszisztált egy agyműtéthez Magyarországon. 2017-ben és 2016-ban a robotok olyan laparoszkópos eljárásokban is segédkeztek, mint például a sérvműtét, fül-, orr- és torokműtétek, asszisztáltak fogászati implantátum beültetésekhez, de komolyabb beavatkozásokban is részt vesznek, mint például a szemen belüli műtétek. Nem túlzás azt állítani, hogy a robotok hamarosan alapvetően fogják megváltoztatni az egészségügyi ellátás rendszerét.

Fogyóban az oxigén?

Az oxigén a földkéregben megtalálható leggyakoribb elem, és a Föld által tartalmazott elemek közül is a második leggyakoribbnak számít. Oxigén nélkül az emberi test nem tud létezni, így az egészségügyi szakemberek sem tudnának életeket menteni. Az orvosioxigén-ellátás kiterjedt logisztikát és sok humán erőforrást igényel. A terület egyik éllovasának számító Linde Healthcare a KELLER céggel együttműködve emelte új szintre az oxigénpalackok képességeit.

Magyar szívekben is működhet a visszahívott pacemaker

Magyarországon is beültethették azokat a szívritmus-szabályozókat, amelyeket az Egyesült Államokban most visszahívtak. A biztonsági hibák senkit sem sodortak életveszélybe, egy elméleti hekkelési lehetőség miatt rendelték el új szoftver telepítését közel félmillió eszközön.

Életeket menthet a magyar találmány

Világsikerre számítanak a WIWE fejlesztői. A magyar találmány képes előre jelezni a stroke és a szívmegállás kockázatát és ezzel ezrek életét mentheti meg.

Innovatív, moduláris energetikai megoldás

Egyetlen rendszerbe integrált, szünetmentes villamosenergia-elosztás az energiaellátás biztonságának és a villamosenergia-rendszer védelmének növelésére adatközpontokban és kórházakban.

Váljon egészségére!

Az Európai Unió átlagát nézve a magyarok halnak meg a legkorábban. Míg a többi uniós országban az elmúlt 30 évben közel hét évvel nőtt az átlagos élettartam, a magyar nők születéskor várható élettartama 76,5 év a férfiaké 68,2. (Forrás: KSH)

Aprócska agyimplantátumok utasítják a gondolattal irányított robotokat

Az orvostudomány régóta szeretne minőségi életet teremteni a nyaktól lefelé teljesen lebénult, ám szellemi képességeik teljében lévő betegek számára. A GE Global Research és a BrainGate kutatói az agy neuronjai kibocsátott jelek alaposabb megismerésétől remélik a választ, mindezt parányi mikroelektronikai agyi implantátumok segítségével. Az ultramodern agyi implantátumok jelenthetik az agyi betegségek kezelésének jövőjét is.

Együttműködési megállapodást kötött a Semmelweis Egyetem és a General Electric

Együttműködési megállapodást írtak alá a Semmelweis Egyetem és a General Electric iparvállalat magyarországi leánycégének képviselői kedden Budapesten.

Digitális orvosi laboratórium otthon

A RevoSense Kft. Európai Uniós forrásból, 162,3 millió forint támogatással egy olyan, otthon is elvégezhető egészségügyi vizsgálatokhoz használható speciális eszközcsaládot fejlesztett (HHC), amely segítségével a felhasználó a mért adatokat azonnal egy internetes adatbázisba rendezheti.

A nanoelektronika jövője: a grafén

Sikeres pályázat eredményeként a Magyar Tudományos Akadémia(MTA) Természettudományi Kutatóközpont Nanoszerkezetek Kutatócsoportja csatlakozik az Európai Bizottság által kezdeményezett, a jövőbeni és feltörekvő technológiák fejlesztésére irányuló egyik zászlóshajóprogramhoz, a Graphene Flagship projekthez.

Hazai eszközök a kínai kórházaknak

Több éves előkészítés után vegyesvállalati megállapodást írt alá az Innomed Medical Zrt. és a kínai Biocare Bio-Medical Equipment Co. Ltd az Innomed által Magyarországon fejlesztett és gyártott defibrillátorok értékesítésére a dél-kínai Sencsenben - tájékoztatta az MTI pekingi tudósítóját cég irodavezetője szombaton.

Együttműködés az egészségért

A kormányzati e-egészségügyi programokba illeszkedő stratégiai megállapodást kötött a fővárosi Uzsoki Utcai Kórház és a Microsoft Magyarország Kft. március 25-én Budapesten.

Harmadik üzemcsarnokát avatta a cég Mezőtúron

A munkahelyteremtés fontosságát hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Mezőtúron, az elektromechanikai alkatrészek összeszerelésével foglalkozó RAFI Hungária Kft. harmadik üzemcsarnokának átadásán.

1 2 3
Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek