FEJLESZTÉS + TERVEZÉS

PC-alapú vezérlés a folyadékgyártásban

Az Engelhard Arzneimittel a vény nélkül kapható gyógyszerek egyik vezető gyártója. Közismert termékei – például a Prospan köhögéscsillapító – világszerte több mint száz országban kaphatóak. Egy folyadékgyártást szolgáló új gyártóüzem és egyéb termelési létesítmények felépítésével a gyógyszeripari vállalat lefektette a fenntartható termelés alapjait, amiben a PC-alapú automatizálás és a Beckhoff vállalat applikációs mérnökökből álló csapata is sokat segített.

A De Dietrich Process Systems új funkcióval bővíti a Multiprobe mintavételi rendszert

A De Dietrich Process Systems az ügyfelek igényeihez testreszabott Multiprobe mintavételi rendszere a biztonságáról és a sokoldalúságáról ismert a gyógyszeriparban, illetve és a finomvegyszerek piacán.

A De Dietrich Process Systems támogatja a partnereit az API-gyártás Európába történő áthelyezésében és fejlesztésében

A gyógyszer-, vegy- és finomkémiai ipar berendezéseinek, komplett rendszereinek és folyamatmegoldásainak gyártásában éllovas francia De Dietrich Process Systems csoport nyolc európai telephelyét érinti majd az európai relokalizáció és az aktív gyógyszerészeti összetevők iránti növekvő kereslet trendje.

Versenyfutás a túlélésért

2019 decemberében Kínában, Vuhan városában ismeretlen eredetű kórokozót azonosítottak a járványügyi szakemberek. A Covid-19 néven hamarosan világszerte ismertté vált koronavírus-fertőzés elsősorban felső légúti betegségeket, tüdőgyulladást okoz. A betegség kezelése – vakcina és gyógyszer hiányában – egyelőre csak légzéstámogató terápiával történik.

Új gyógyszerkutatási platform gyorsítja fel az új gyógyszerek piaci bevezetését

A Fujitsu által a Polarisqb partnereként tesztelt áttörő jelentőségű, új gyógyszerkutatási platform segít a gyógyszergyártó vállalatoknak gyorsabban és költséghatékonyabban bevezetni a piacra a létfontosságú gyógyszereket. A platform a kvantumtechnológia által inspirált technológia, a gépi tanulás, valamint a hibrid kvantummechanikai és a molekuláris kvantummechanikai szimulációk (QM/MM) kombinációjával alakítja át a gyógyszerkutatás folyamatát.

Nagyszabású hazai orvos-biológiai kutatás vette kezdetét a BME közreműködésével

Egyénre szabott orvos-biológiai implantátumok és segédeszközök új generációs gyártási folyamatának kidolgozásába kezdett a VARINEX Zrt., amelyben együttműködő partnere a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. A hároméves kutatási projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával valósul meg, és célja egy versenyképes és hosszabb távon költség- és időkímélő minőségi gyártás létrehozása.

Ismét elindul a Bayer mentor programja

Azon frissen induló vállalkozások és fejlesztő csoportok számára, amelyeknek van egy megvalósításra váró ötlete, innovatív projektje az egészségügy területén, a Grants4Apps® program kiváló lehetőséget kínál.

Titkok a nanovilágból

A kertészek gyakran használnak meghatározott pontokon kilyukasztott műanyag lapokat ahhoz, hogy a serkentsék a növények fejlődését, és megakadályozzák a gyomok kigyökerezését.

Élő gyógyszerekkel a betegségek ellen

Az új típusú, a regeneratív gyógyászat körébe tartozó, személyre szabott gyógyszer, amely úgy állítja helyre a hibás sejteket és szöveteket, hogy újraprogramozza DNS-üket és visszaállítja normál működésüket, már nem a távoli jövő fantazmagóriája. Bármilyen hihetetlenül is hangzik, nem sci-firől van szó: a sejt immunterápia néven ismert eljárást a való életben is alkalmazzák, és szó szerint életet menthet.

Sikerrel zárult és jövőre folytatódik a Bayer természettudományos oktatási programja

5 ösztöndíjas, 500 elégedett diák, 20 tudományos workshop, 1800 perc kémiai kísérlet, és 50 ezer látogató! Ezzel a mérleggel zárult a Bayer Hungária „Making Science Make Sense” elnevezésű természettudományos oktatási programja a 2014-15-ös tanévben. A Csodák Palotájában megrendezett kísérleti lehetőségekkel egybekötött oktatási sorozat a szakpedagógusok és a diákok visszajelzése alapján is hatékonyan egészítette ki az iskolákban zajló, leginkább elméleti képzést. A következő tanévben a szervezők kibővített programmal, és „A Fény Nemzetközi Éve” köré szervezett, az emberi látással kapcsolatos ismeretekkel várják az érdeklődőket.

Óriási érdeklődés övezte a graphIT Kft. ASPROVA termeléstervezési szaknapját

2015. április 8-án rendezte meg az ASPROVA termelésütemezési rendszer magyarországi ősbemutatóját a graphIT Kft. A rendezvényen közel 100 fő vett részt az autóipar, az elektronikai és élelmiszeripar, valamint a könnyűipar számos vezető cégétől.

Új lehetőségek az élet építőköveinek jobb megismerésére

A Nobel-díj, mellyel a Göttingenben dolgozó Stefan Hellt és az általa kifejlesztett STED mikroszkópiát elismerték, mérföldkő a nanovilág mikroszkópos felfedezésében. A lézerek, az aktiválható fluoreszcens jelölőanyagok és a képalkotási technikák az élő sejtek eddiginél mélyrehatóbb megismerését teszik lehetővé.

Együttműködési megállapodást kötött a Semmelweis Egyetem és a General Electric

Együttműködési megállapodást írtak alá a Semmelweis Egyetem és a General Electric iparvállalat magyarországi leánycégének képviselői kedden Budapesten.

Hogyan gondolkodik a profi termelési vezető?

A gyártási hatékonyság kulcsfontosságú eleme a termelés megtervezése, annak biztosítása, hogy a gyártás lépések a megfelelő sorrendben, a megfelelő időben, és a megfelelő paraméterekkel (gépek, műszakok, dolgozók, stb.) történnek. Ennek megoldására szolgál a termelésütemezés.

Innovációs Központot nyitott a 3M Budapesten

A 3M, a világ egyik legnagyobb gyártóbázisával rendelkező vállalata megnyitotta Innovációs Központját Budapesten, az Infoparkban. Az Innovációs Központban a 3M megoldásokon és alkalmazási területek bemutatásán keresztül ismerteti meg a látogatókat – a vállalat forgalmazóit, végfelhasználóit, illetve további partnereit, valamint a későbbiekben egyes felsőoktatási intézmények hallgatóit – a vállalat teljes portfóliójával.

Radikálisan új technológiák fejlesztése röntgen rendszerekhez

A Siemens kutatásának célja, hogy radikálisan növelje a képfelbontást és lehetővé tegye a fáziskontrasztos röntgentechnikát.

SOLIDWORKS 2015 Termék Portfólió

Növeli kapacitását és a munkahelyek számát a Schott Kft.

Tíz új gyártósort vásárol és bővíti termelési kapacitását, illetve a beruházásnak köszönhetően újabb munkahelyeket hoz létre a Vas megyei Lukácsházán a gyógyszercsomagoláshoz használatos üvegtermékeket előállító Schott Hungary Kft.

Az IFA-n debütált az új 6 inches Huawei Mate7 és a G7

Berlin – 2014. szeptember 4. A Huawei, az információs és kommunikációs technológiák egyik vezető globális szállítója a mai napon az IFA (Nemzetközi Szórakoztatóelektronikai és Háztartási Gép Vásár) szakkiállításon mutatta be két legújabb okostelefonját: a prémiumkategóriás 6-inches, ujjlenyomat olvasó technológiával felszerelt Huawei Ascend Mate7-et és a Huawei Ascend G7-et. Az Ascend Mate7 piacra dobása a Huawei válasza azokra a vásárlói trendekre, miszerint a nagy képernyős okostelefonokat kezdték el leginkább keresni a felhasználók.

Magyar fejlesztésű eszköz a tükrözéses műtétek gyakorlásához

A hasi tükrözéses műtétek gyakorlásához fejlesztett ki eszközt európai uniós támogatással egy magyar orvos.

1 2 3 4
Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
BMW GROUP CAREERS IN MARCH

LAUNCH CONTROL SPECIALIST

BIG TEST STAND PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

PROCESS PLANNER - E/E TESTING (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST DRIVETRAIN & DRIVING DYNAMICS (F/M/X)

QUALITY SPECIALIST ELECTRIC / ELECTRONICS (M/F/X)

Média Partnerek